Відновлювальний ремонт

Відновлювальний ремонт або в народі «малярка й рихтування» - це відновлення або заміна елементів кузова автомобіля, відновлення лако барвистого покриття таких елементів, при необхідності всього автомобіля. Часто такі ремонти стають наслідком ДТП, або дефектами, пов'язаними з тривалим часом експлуатації автомобіля.

Відновлювальний ремонт складається з наступних етапів:

- розбирання-

Заміна кузовних деталей, зварювання, рихтування

- Підготовка до фарбування (шпатлювання та грунтування)

- Забарвлення (нанесення в декілька шарів фарби і лаку)

- При необхідності полірування- складання

Кожен з етапів складається з численних складових , але це вже цікаво не всім.Якщо говорити про складність технології кожного етапу , то можна торкнутися види застосовуваного обладнання для кожного з етапів :Розбирання та складання. Здійснюється на ділянці з підлоговими постами або обладнаними підйомниками. 

Заміна кузовних деталей , зварювання , рихтування . Здійснюється на ділянках обладнаних спеціальними стапелями - пристроями для жорсткої фіксації автомобіля і його частин, що мають у своєму оснащенні гідравлічні та механічні пристрої для зміни ( виправлення) геометрії тих чи інших частин автомобіля. Як правилом методом « витягування» . Як правило , такі пристосування управляються спеціальними пультами управління , мають різні конфігурації.

787979

Геометрія кузова і окремих деталей вимірюється спеціальними вимірювальними приладами, оснащеними унікальним програмним забезпеченням, що має в своїй базі розміри елементів тисяч марок і моделей. Таке ПЗ постійно оновлюється.

5

Зварювання деталей проводиться, як правило, напівавтоматичними електричними зварювальними апаратами. При зварюванні деяких деталей використовується більш рідкісна і дорога - аргон зварювання.

1

Рихтування здійснюється спеціальними ручними інструментами: молотками, насадками, наставкой (з різних матеріалів), спотер - пристосуваннями для витягування вм'ятин в місцях з обмеженим для рихтування доступом.

13

Повністю відновлений кузов автомобіля або окремі його елементи , перед фарбуванням , спеціально підготовляються : обробляються силіконами і герметиками зварні шви , внутрішні порожнини , ідеально вирівнюються відремонтовані поверхні за допомогою шпаклівок і шліфувальних машинок. Деталі обезжирюються , обробляються грунтовкою. Підготовчі роботи відбуваються на підлогових постах обладнаних місцевим видалення пилу і терміналами з необхідними комунікаціями : стиснене повітря для пневматичного обладнання , 12 і 220 вольт , штуцер для пиловидалення і приєднання до нього різного інструменту .

3434

Для локальної забарвлення і грунтування, підготовки великих площ автомобіля використовуються стаціонарні пости підготовки з рециркуляцією і фільтрацією повітря. При цьому очищене повітря подається зверху, через стельовий фільтр, обдуваючи автомобіль. А всмоктується знизу, через грати з фільтром вмонтовану в підлозі, під автомобілем. Весь пост висвітлюється по периметру і має шторки, огороджувальні від основного приміщення. 

При необхідності прискорити процес сушіння нанесених поверхонь їх висушують електричними інфрачервоними сушками.

36

Для фарбування автомобілів використовуються спеціальні автомобільні емалі. Для кожного автомобіля колорист готує фарбу окремо. Справа в тому, що на сьогоднішній день в автоіндустрії використовується кілька тисяч кольорів і відтінків. У кожного виробника автомобілів вони свої.

787

Для підбору та приготування певного кольору використовуються спеціальне обладнання та програмне забезпечення. Суть приготування потрібного кольору - змішування фарб різних кольорів у певній, дуже точній пропорції , визначальною формулами. Крім того , в процесі приготування фарби і в процесі забарвлення в неї можуть додаватися різні додаткові компоненти : розчинники , отверджувачі , пластифікатори і ін 

Перед фарбуванням , як в іншому і перед початком ремонту в цілому , ділянки кузова над якими робота проводиться не буде , обклеюють спеціальними матеріалами : захисними стрічками , папером і т.д. , для запобігання пошкодження поверхонь , потрапляння на них лако фарбових матеріалів . 

Забарвлення автомобіля здійснюється в спеціальній фарбувально - сушильній камері. Камера - абсолютно герметична конструкція з рециркуляцією повітря подібної стаціонарним постам сухий підготовки - повітря подається зверху автомобіля , а всмоктується знизу. Така рециркуляція повітря необхідна для забезпечення без пилового простору в камері в момент фарбування . Навіть найменша і на перший погляд не видима порошинка може зіпсувати багатогодинні старання на підготовку , в разі потрапляння при фарбуванні на поверхню автомобіля. Фарба наноситься спеціальними ручними розпилювачами за рахунок тиску подаваного стисненого повітря.

 

8989

Ці розпилювачі називаються фарбопультами. При цьому подається в них повітря проходить спеціальне очищення: механічну від різних мікроскопічних частинок, термічну - для видалення води розчиненої в повітрі.

66                          789

999

Фарба наноситься декількома шарами. Після короткочасної паузи наноситься лак. Нанесені фарба і лак сушаться . Для цього повітря в камері нагрівають до 60 градусів Цельсія. Сушіння здійснюється 40-60 хвилин. 

Після сушіння в камері деталь або окремий елемент залишають на 24 години , для повної полімеризації нанесених покриттів. Як правило , сушка деталей проводиться в віддаленому приміщенні , на спеціальних підставках ( стендах ) , де такі деталі не кому не заважають і не можуть бути випадково пошкоджені. Після чого , дрібні порошинки , видимі відмінності в гляціо заново пофарбованої і старої поверхні заполіровивается .

 Після ремонту , заміни , забарвлення всіх деталей автомобіль збирають , монтуючи на свої місця всі раніше зняті деталі . Це і карти дверей , частини салону , проводка , навісні елементи , вузли та агрегати (якщо такі раніше знімалися ) . 

Після виконання всіх технологічних операцій майстер виробництва оглядає автомобіль , перевіряючи якість робіт. І Ваш автомобіль готовий до видачі !

 PS : Насправді , відновлювальний ремонт має більше етапів і нюансів , про які знають фахівці. Все що потрібно знати Вам - довіряти виконання відновлювального ремонту свого залізного друга можна потрібно тільки професіоналам, що мають достатнє технічне забезпечення!