Новини
27.11.2017

ЗАЗ виконав всі взяті на себе зобов'язання перед урядом Польщі щодо FSO

ЗАЗ виконав всі взяті на себе зобов'язання перед урядом Польщі щодо FSO, які фігурують в приватизаційному договорі, що було підтверджено самим Казначейством в його листі ЗАЗу від 2011р., а також незалежним аудитором Деллойт і Туш, відповідно претензії Державного Казначейства Польщі від нового уряду є безпідставними і необґрунтованими. Українська сторона виступила співінвестором разом з GM DAT в 2005 році, з метою налагодити виробництво легкових автомобілів під брендом Chevrolet. На той момент будь-якого виробництва не велося і у заводу були істотні зовнішні боргові зобов'язання.

Уже в 2006 році з GM DAT було підписано ліцензійну угоду з виробництва Chevrolet Aveo (T250) седан, а з липня 2008 року - 3- і 5-дверний хетчбек. Уже в 2007 році з конвеєра почав сходити Chevrolet AVEO.

Через деякий час з боку Європейської Комісії було встановлено ліміт на виробництво автомобілів в країнах співдружності, згідно з яким, для FSO був встановлений ліміт в 150 000 автомобілів в рік. Якщо врахувати, що виробничі потужності заводу складають 320 тис. одиниць, а мінімальне економічно доцільне виробництво повинно бути не менше 220 тис. автомобілів, розвиток виробництва втратило економічний сенс. До введення обмеження в завод були інвестовані, як кошти Корпорації УкрАВТО, так і кошти GM DAT. Але, коли ввели обмеження, GM DAT вирішила зупинити розвиток цього проекту, і в 2011 році виробництво Chevrolet AVEO було перенесено на ЗАЗ.

Щодо того, як справи йдуть на заводі зараз, то його площі здаються в оренду.

УкрАВТО у Вашому місті